Podstawy snowboardingu – deski i wiązania snowboardowe

Najważniejszym elementem wyposażenia każdego snowboardzisty jest – oczywiście – deska snowboardowa. Do niej dopasować należy odpowiednie wiązania snowboardowe. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego rodzaju sprzętu.

Deski i wiązania snowboardowe – jak dobrać

Jazda na snowboardzie, zarówno amatorska, jak i profesjonalna, wymaga wybrania odpowiedniego sprzętu. Przeczytaj, na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem deski snowboardowej. Poznaj także różne rodzaje wiązań oraz sposoby na to, jak wybrać ich rozmiar.

Deski snowboardowe – jak wybrać odpowiednią

Odpowiednio wybrana deska snowboardowa pozwoli Ci cieszyć się bezproblemową jazdą czy to w celach rekreacyjnych, czy sportowych. Pamiętaj, że deski do snowboardu nie wybiera się wyłącznie ze względu na wzrost czy wagę. Na jakie czynniki zatem należy zwrócić uwagę przed zakupem deski snowboardowej?

Preferowany rodzaj jazdy

Deski  snowboardowe dzielą się przede wszystkim ze względu na typ jazdy. W snowboardzie wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje desek – all-mountain, freeride oraz freestyle. Jakie mają cechy?

Twarda czy miękka

Twardość desek snowboardowych określana jest dziesięciostopniową skalą. 10 oznacza deskę bardzo twardą, 1 natomiast – bardzo miękką. Twarda deska będzie najlepsza dla zawodowców. Mimo że ten rodzaj jest nieco trudniejszy w prowadzeniu, to jednak deska twarda pozwoli Ci utrzymać lepszą stabilność i mieć większą kontrolę jazdy. Deska miękka natomiast nie bez powodu zalecana jest początkującym – jazda na niej jest bowiem płynna i łagodna.

Szerokość deski snowboardowej

Szerokość deski zawsze dobieraj do wielkości buta, a nie do jego rozmiaru. Rozmiary różnić się mogą bowiem w zależności od producenta odzieży i sprzętu do snowboardu. Ogólnie przyjęta zasada związana z szerokością deski snowboardowej jest następująca: czubki Twoich butów nie mogą wystawać poza deskę więcej niż 2 centymetry z każdej strony.

Długość deski snowboardowej

Ważną cechą, na którą również należy zwrócić uwagę przy wyborze deski snowboardowej jest jej długość. Jak dopasować długość sprzętu ze względu na umiejętność jazdy?

Sprzęt snowboardowy dopasowany do Twoich umiejętności i preferowanego stylu jazdy znajdziesz w wielu sportowych sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Deski Adventure Sports to gwarancja doskonałej jakości, dokładności w wykonaniu oraz niezawodności w czasie jazdy.

Wiązania snowboardowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Podstawowym zadaniem wiązań snowboardowych jest stabilne mocowanie butów do deski. Oprócz tego zapewniają one snowboardziście bezpieczeństwo podczas jazdy, chronią jego stopy przed kontuzjami i dobrze amortyzują w czasie jazdy po nierównym terenie.

Jakie są rodzaje wiązań

Wyróżnia się 3 rodzaje wiązań snowboardowych.

Jak dobrać rozmiar wiązań

Wiązania snowboardowe występują najczęściej w 4 rozmiarach – S, M, L oraz XL. Ich wybór uzależniony jest od rozmiaru Twojego buta. W trakcie mierzenia wiązania snowboardowego zwróć uwagę przede wszystkim na to, czy dobrze dopasowana jest jego szerokość przy pięcie. Jeżeli kupujesz wiązanie w sklepie stacjonarnym, to zabierz ze sobą swój but. W przypadku zakupów przez Internet zapytaj sprzedawcę, który rozmiar będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Wiązania Adventure Sports kupisz bez problemu w sklepie internetowym. Każdy produkt jest wyraźnie i dokładnie opisany – nie będziesz miał problemu ze znalezieniem swojego rozmiaru.

 

 

21.012019
adventuresports.pl