Co turystom z Polski mają do zaoferowania Włochy?

Włochy to kraj najbardziej doceniany przez turystów z całego świata szczególnie latem. Niesamowite obiekty architektoniczne, które są namacalnym świadectwem historii, jaka się tam rozgrywała przed laty to coś, co warto zobaczyć na własne oczy chociaż raz w życiu. 

Każdy, kto chociaż raz w życiu zwiedzi Rzym i Watykan będzie zachwycony. Piękna tych zabytków nie oddaje żadna, nawet najlepiej wykonana fotografia. To trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy.

 

Rzym

 

Można jednoznacznie stwierdzić, że Rzym to najatrakcyjniejsze pod względem turystycznym miasto słonecznej Italii. To tutaj ściągają turyści nie tylko z całej Europy, ale i całego świata. Nawet jeśli do Włoch jedziemy celem letniego wypoczynku, to w wolnej chwili warto wybrać się właśnie do Rzymu. Jest to miejsce, które mamy okazję oglądać jedynie na kartkach książek, a jego niesamowitego klimatu nie odda nawet najlepiej wykonana fotografia. Historia splata się tutaj ze współczesnością tak perfekcyjnie, że nie sposób oglądać to nigdzie indziej. Jedno jest pewne – bez względu na to ile wolnego czasu poświęcisz na zwiedzanie Rzymu, i tak nie uda Ci się zwiedzić i poznać wszystkich jego zakątków.

 

 

Wenecja

 

Małe miasteczko, które przykuwa uwagę każdego turysty. Jego niesamowitość polega na tym, że jest ono całkowicie położone na wodzie. Aby się do niego dostać, trzeba skorzystać z transportu wodnego, gdyż nie da się tam dojechać lądowymi drogami. To co powinieneś wiedzieć to to, że mieszkańcy Wenecji nie są zaliczani do ludności uchodzącej za gościnną. Raczej nie robi na nich wrażenie turysta, który przychodzi do nich zostawić pieniądze. Bo co tu dużo mówić, możliwość skorzystania z atrakcji takich jak spływ gondolą po tamtejszych kanałach nie należy do najtańszych. Ale walory otaczających Wenecję zabytków architektonicznych z całą pewnością wynagrodzą Ci jakąkolwiek nieuprzejmość ze strony mieszkańców Wenecji.

 

 

Włochy atrakcyjne nie tylko latem

 

Nie jest tajemnicą, że Włochy to popularny wśród turystów z Polski kraj także zimą. Uwielbiamy spędzać tam czas szusując na nartach. Narty we Włoszech to marzenie każdego miłośnika sportów zimowych, jako że tereny są tam świetnie przygotowane. Nie musisz obawiać się, że śnieg będzie nie taki, czy nie znajdziesz punktu wypożyczającego świetny sprzęt. Wszystko jest na miejscu zapewnione, a czas spędzony na stoku umilą Ci lokalne bary i restauracje serwujące tradycyjne włoskie dania.

 

 

19.052017