THE FOURTH PHASE - Światowa premiera

Zainspirowany cyklem hydrologicznym kultowy snowboarder Travis Rice i jego ekipa przemierza 26 tysięcy kilometrów. Ich niezwykła wyprawa dociera do miejsc leżących nad Północnym Pacyfikiem, których krajobraz jest wręcz kosmiczny, odkrywając coś więcej niż tylko nowe tereny.

Twórcy The Art of Flight i Red Bull Media House prezentują The Fourth Phase, superprodukcję snowboardową z udziałem Travisa Rice’a jednej z największych gwiazd tego sportu. Travis wiecznie poszukuje czegoś nowego i to on wyznacza w tym sporcie granice, których nikt inny nie może przekroczyć. Podczas odkrywania dzikich terenów w swoim rodzinnym Wyoming razem ze swoim mentorem Bryanem Iguchim wpadli na pomysł wyprawy, podczas której pokonają 26 tysięcy kilometrów i podążą za hydrologicznym cyklem przez wybrzeża Północnego Pacyfiku, gdzie śnieg i lód na tle majestatycznych gór tworzy nieziemskie krajobrazy.

Do wyprawy dołączyli najbardziej kreatywni zawodnicy na świecie: Mark Landvik, Eric Jackson,Mikkel Bang, Jeremy Jones, Victor de Le Rue i wielu innych. Podróżując przez japońskie Alpy, aż do rosyjskich wulkanów i odległych zakątków Alaski ekipa Travisa zanurza się w ten niezwykły cykl przyrody. Stawka jest wysoka i Travis dobrze wie, że jest zdany na łaskę swoich umiejętności i decyzji podejmowanych często w ułamkach sekund. Muzykę do filmu skomponował genialny Kishi Bashi. Film został w całości nakręcony w 4K ultra HD i przystosowany na potrzeby Dolby Atmos i Dolby Vision.

THE FOURTH PHASE tak jak poprzednie produkcje Travisa wytycza nową ścieżkę w dziedzinie filmów o sportach ekstremalnych. Połączenie akcji, niesamowitej historii i obłędnych technik realizacyjnych sprawia, że film zachwyci nie tylko fanów snowboardu.

SYLWETKI TWÓRCÓW:

JON ‘JK’ KLACZKIEWICZ

Uznany reżyser Jon ‘JK’ Klaczkiewicz jest znany z tworzenia filmów sportowych, które wykraczają daleko poza przyjęte ramy. Niezależnie od tego, czy filmuje wspinaczkę na Kręgu Polarnym, jazdę na snowboardzie w Alpach czy na nartach na Alasce, JK zawsze tworzy przykuwające uwagę widowiska w najbardziej ekstremalnych warunkach. JK twierdzi, że „Prawdziwe historie inspirują nas najmocniej” i dlatego w jego dorobku znajdują się same dokumenty. W 2009 roku JK wyreżyserował film „Swift. Silent. Deep”, który również wyprodukował i współtworzył jego scenariusz. Dokument prezentuje historię grupy narciarskich maniaków, do której należał sam reżyser. Film odniósł sukces na Powder Awards w 2010 roku zdobywając nagrodę za najlepszy dokument i później wiele innych na festiwalach międzynarodowych. Kiedy snowboardowa legenda Jeremy Jones postanowił opowiedzieć swoją niesamowitą historię i stworzyć trylogię Deeper, Further i Higher zadzwonił do JK’a z zamiarem stworzenia zupełnie odmiennej rzeczy od tego, czego się po nich spodziewano. JK wyreżyserował razem z Jonesem Further co pomogło Jonesowi zdobyć nagrodę „Adventurer of the Year” w plebiscycie National Geographic Adventure w 2013 roku. JK bierze udział w realizacji wielu produkcji telewizyjnych i filmowych od 2000 roku. Na swoim koncie ma takie pozycje jak: Reverence - The Kent Kreitler Story (2004), Waiting Game (2005) i High Life (2003). Wyprodukował również reklamówki dla takich gigantów jak NBC, The North Face, Samsung czy Ford.

TRAVIS RICE

Urodzony w Jackson, Wyoming w rodzinie ratownika górskiego. Travis od urodzenia miał góry we krwi. Od lat jest uważany za najlepszego snowboardzistę na świecie. Przez 15 lat brał udział w zawodach, na których zdobył niezliczone liczby nagród. Bez wątpienia jest geniuszem snowboardu i żyjącą legendą tej dyscypliny, co objawia się przy każdym jego zjeździe. W odróżnieniu od snowboardzistów, którzy zaczynają startować w liceum, Travis objawił się światu w wieku 18 lat. W 2001 roku przyjechał na zawody w Snowboarder Magazine’s Superpark bez zaproszenia I kompletnie nikomu nieznany. Ale to, co pokazał światu sprawiło, że w ciągu jednej nocy stał się gwiazdą numer jeden. Jego podniebne ewolucje na wysokościach, których nikt inny nie odważyłby się osiągać, wprowadziły całe środowisko w osłupienie. Od tego momentu jego kariera potoczyła się błyskawicznie. Zagrał w filmie snowboardowym Transcendence co kompletnie odmieniło jego życie i wygrał Grand Prix, co umożliwiło mu start w X-Games gdzie wspiął się na podium w slopestyle’u. Po tym, jak zdominował na pięć lat konkurencje slopestyle, big air i halfpipe skupił się na kręceniu filmu The Community Project. Sukces produkcji przyczynił się do zrealizowania: That’s It, That’s All (2008), The Art of FLIGHT (2011), and THE FOURTH PHASE (2016), uznawanych za najlepsze filmy o sportach ekstremalnych w historii. Travis organizuje też zawody Red Bull Supernatural, na które przyjeżdżają najlepsi snowboardziści świata W kanadyjskim Balface Lodge, udało mu się dokonać kolejnego przełomu w swojej dyscyplinie sportu: zawody w slopestyle'u są rozgrywane całkowicie na naturalnych przeszkodach. Oprócz snowboardu Travis uwielbia też żeglarstwo, wędkarstwo i surfing. Jest też kuratorem galerii Asymbol w Jackson, którą stworzyłby prezentować światu prace artystów i fotografów, którzy poruszają tematykę związaną ze sportami ekstremalnymi.

 

SYLWETKI ZAWODNIKÓW:

MARK LANDVIK

Mark Landwik znany jako „Lando” to bliski przyjaciel Travisa, z którym świetnie dogaduje się podczas zjazdów ze stoków górskich i poza nimi.
Razem przekraczają granice tego sportu, czyniąc go coraz bardziej widowiskowym. Lando wychował się na Alasce gdzie stworzył swój unikalny freestylowy styl. Wystąpił w That’s It, That’s All and The Art of FLIGHT i to o nim jako pierwszym pomyślał Travis przy zbieraniu ekipy na wyprawę śladami burzowego cyklu na Północym Pacyfiku. Lando wnosi do filmu oprócz swojego niezwykłego talentu niezwykłe poczucie humoru, które jest bardzo pomocne szczególnie podczas kręcenia zdjęć w ekstremalnych warunkach. Poza planem filmowym Lando można znaleźć podczas eksplorowania dzikich terenów wokół Mt. Baker w Washington.

ERIC JACKSON

Eric „E-Jack” Jackson pochodzi z Crowley Lake w Kalifornii i snowboard jest całym jego życiem. Razem ze swoim starszym bratem (którego znamy z The Art. of FLIGHT” spędzają w górach cały czas. E-Jack jest zawsze żądny nowej przygody. Ta cecha braci Jacksonów sprawiła, że wyruszyli w podróż swojego życia z Alaski do RPA. Kiedy Travis kompletował swoją ekipę, wiedział, że E-Jack nadaje się do tej misji idealnie. W wolnym czasie poświęca się swojej drugiej miłości, jaką jest muzyka.

BRYAN IGUCHI

Bryan Icguchi to legenda snowboardu. Pochodzący z Południowej Kalifornii “Guch” w 1992 roku zajął drugie miejsce na prestiżowych mistrzostwach World Half Pipe i brązowy medal na X-Games w 1997 roku. Będąc uznanym zawodnikiem w teamie Burtona, Bryan coraz częściej patrzył na szczyty gór w Wyoming widząc w nich swoją przyszłość. Po zakończeniu kariery zawodniczej osiadł w nich na stałe. Dzisiaj Guch dzieli się swoją wiedzą z młodszym pokoleniem i nadal jeździ na snowboardzie dla przyjemności, odkrywając nowe ścieżki w tej dyscyplinie. Poza górskim stokiem Guch jest uznanym artystą, poetą i sushi masterem. Jego sztuka i poezja pojawia się w THE FOURTH PHASE. Guch po 30 latach od rozpoczęcia swojej przygody ze snowboardem nadal pozostaje centralną postacią tego sportu.

MIKKEL BANG

Mikkel Bang pojawił się na snowboardowej scenie w wieku 11 lat. Od tego czasu jeździ po świecie, trzymając deskę skateboardowi w jednej ręce i snowboardową w drugiej. Nastolatek znalazł się w grupie młodych talentów, którzy zaczęli się wdzierać do światowej czołówki. Mikkel szybko staje się gwiazdą i w 2010 roku zdobywa złoto na US Open slopestyle w 2012 roku osiągając najwyższy wynik w historii zawodów. Mikkel wyrósł nie tylko w światowym rankingu. Obecnie ma 1,89 wzrostu i jeździ na deskach sięgających 172 centymetrów w dzikich terenach górskich. Nie dziwi więc, że gdy Travis zbierał swój team zwrócił się od razu do Mikkela. Jak twierdzi, jest tylko kilka snowboardzistów, których styl powala na kolana. Mikkel jest właśnie jednym z nich.


PAT MOORE

Pat Moore pochodzi ze stanu „Wolność albo śmierć”, czyli New Hampshire. Pat zna się na wszystkim co jest związane ze snowboardem, Przez lata spędzone na desce Pat nauczył się latać. Ten rudy chłopak zyskał sławę dzięki najwyższym skokom na świecie, jakie wykonywał na rampach zawodów: Oakley Stylemasters w Chinach, Abominable, Snow Jam w Timberline i US Open. Podczas swojej 20-letniej kariery zrobił właściwie wszystko, włączając w to swój film w 2014 roku, który pomógł mu w zdobyciu 2 miejsca w ranking na najlepszego zawodnika 2015 roku magazynu Snowboarder. Jego humor i pozytywna energia objawiła się podczas kręcenia „That’s It, That’s All”, kiedy rzucił wyzwanie Travisowi, że przejedzie na skuterze śnieżnym po zamrożonym jeziorze w Kanadzie. Travis wiedział, że znalazł idealnego kompana i dlatego Pat pojawia się już w trzecim jego filmie.

VICTOR DE LE RUE

Victor to jeden z najzdolniejszych freeriderów na świecie. Pochodzący z francuskich Alp chłopak sprawia, że oczy całego snowboardowego świata są cały czas zwrócone na niego. Nie inaczej jest z Travisem, który pomyślał od razu o Victorze jako idealnym kandydacie na jednego z bohaterów swojego filmu. Travis nie mógł lepiej trafić, ponieważ Victor jest zawsze gotowy na freestyle z najlepszymi w górskiej dziczy. Jego niesamowite umiejętności sprawiły, że zajął 3 miejsce w tegorocznym rankingu magazynu Snowboarder na najlepszego ridera.

JEREMY JONES

Tego człowieka nie trzeba przedstawiać, ale gdybyśmy mieli opisać tą niezwykła postać, potrzebowalibyśmy wielu słów jak: ekolog, legenda snowboardu, gwiazda filmu, mąż, ojciec i biznesmen. Ten wybitny rider zaszczepił w umysłach milionów fanów swoje zjazdy z najbardziej stromych szczytów górskich. Jego kultowy status zapewniło mu zdobycie 10 tytułów Snowboarder Magazine Big Mountain Rider of the Year, mnóstwo wygrancyh zawodów i jego filmy w tym jego trylogia Deeper, Further i Higher. Najlepsi współpracują z najlepszymi i stąd jego udział w ostatnich trzech produkcjach Travisa.

CAM FITZPATRICK

Życie pochodzącego z Jackson w Wyoming Cama zawsze było związane z jazdą na snowboardzie. W wieku 6 lat założył deskę po raz pierwszy i szybko zrozumiał, że jego drugim domem będą szczyty górskie. Oprócz zawodów Cam był m.in. kaskaderem na planie Disneyowskiego Cloud 9. Mając Travisa za mentora i nauczyciela szybko stał się jednym z najbardziej wszechstronnych Riderów urodzonych w Jackson.

BEN FERGUSON

W wieku 21 lat Ben ferguson jest królem halfpipe’u. Urodzony w Bend w stanie Oregon wygrywa zawody, odkąd skończył 10 lat i jest obecnie członkiem reprezentacji USA. Travis nie mógł nie dostrzec tej wschodzącej gwiazdy snowboardu i zaprosił go do projektu.

SHIN BIYAJIMA

Podczas gdy wielu japońskich zawodników specjalizuje się we freestyle’u i jibie Shin jest fanem jazdy w naturalnej scenerii. Urodzony w Nagano rider zawsze szuka dziewiczych terenów na alpejskich zboczach w okolicy Hakuby. Travis przyjeźni się z Shinem od lat, odkąd razem uczestniczyli w zawodach World Heli Challenge. Kiedy Travis dowiedział się, że hydrologiczny cykl zawiedzie go do Japonii jego wybór mógł paść jedynie Shina. Niezwykłe ewolucje Shina będziemy mogli też podziwiać w innych segmentach filmu. Człowiek, który jest niezwykle opanowany na lądzie, w górach przeradza się w demona.

BODE MERRILL

Bode Merrill to najlepszy ride według magazynu Snowboarder z poprzedniego roku. To jeden z najbardziej dynamicznych zwodników na obecnej scenie snowboardowej. Pochodzący z Utah Bode wnosi niezwykły styl i kreatywność do każdego z ujęć z jego udziałem.

 

 

 

 

 

KAMERY

W The Fourth Phase użyto 10 różnych rodzajów kamer: każda została przeznaczona do innego ujęcia i scenariusza. Kiedy ekipa nie wiedziała dokładnie czego szuka, z pomocą przychodzili eksperci różnych firm, którzy pomagali wplatać najnowsze technologie obrazu i dźwięku do naszego filmu.

RED Dragon, Raven i Epic

RED Dragon był podstawową kamerą podczas kręcenia zdjęć. To kamera rejestrująca w wysokiej rozdzielczości (do 6K), która daje odpowiednią jakość i ostrość obrazu, co dla produkcji, jaką jest The Fourth Phase było nieodzowne. Dodatkową zaletą kamery jest jej poręczność i waga, tak ważna w kręceniu zdjęć w zwykle niedostępnych dla filmowej ekipy lokacjach i zdjęciach z drona.
Rezultatem naszej pracy na tej kamerze są niezwykle piękne zdjęcia UHD. Ekipa zastosowała też przy ujęciach śledzących skuter śnieżny kamerę Red Raven ze względu na możliwość kręcenia w 4.5K przy niezwykle małej wadze.

GoPro

Premiera GoPro HERO3, która rejestrująca film w 4K zbiegła się z początkiem naszej produkcji. Podczas realizacji zdjęć GoPro wypuściło na rynek HERO3+ i Hero4, które od razu zawitały na naszym planie. Dzięki tym kamerom powstały niezwykłe zdjęcia z każdego punktu widzenia, które można sobie wymyślić. Jednym z najbardziej spektakularnych przykładów użycia GoPro w filmie jest zjazd Travisa, którego kamera GoPro śledzi zjazd Erica Jacksona mknącego z górskiego grzbietu na Alasce. Widzowie śledząc ten zjazd, mogą wręcz poczuć mroźne powietrze na policzkach i świeży puch unoszący się spod deski.

Phantom Flex4K

Ekipa totalnie zakochała się w niesamowitej kamerze Phantom przeznaczonej do zdjęć w zwolnionym tempie podczas kręcenia The Art of FLIGHT. Teraz ekipa mogła pracować na zupełnie nowej kamerze Phantom Flex4K, która jest w stanie kręcić 1000 klatek na sekundę w 4K i do 2000 klatek na sekundę w 2K. Ekipa wypuściła nawet Phantoma w powietrze dzięki użyciu technologii Intuitive Aerial Aerigon.
Twórca zdjęć do filmu był dzięki niej w stanie utrwalić obłędne ewolucje Travisa i jego ekipy w zwolnionym tempie.

Dodatkowe kamery
• ARRI Alexa
• Canon 5D my ii (for time lapses)
• Canon 1DC
• Sony A7S mk ii

LOKACJE:

WYOMING, JAPONIA, ROSJA, ALASKA

KOMPOZYTOR

KISHI BASHI

Wokalista, multiinstrumentalista i kompozytor. Kisihi Bashi to pseudonim artystyczny K. Ishibashiego, którego muzyczna droga rozpoczęła się od studiów kompozycji muzyki do filmów na Berklee College of Music i sukcesów, jakie odniósł jako skrzypek. Mieszkający w Athens w stanie Georgia muzyk nagrywał, grał i współpracował z wieloma artystami m.in. Regina Spektor i Sondre Lerche. Po wydaniu swojego pierwszego albumu „151a” w 2012 roku, Bob Boilen z rozgłośni NPR wybrał go na najlepszego artystę roku. Zwrócił uwagę przede wszystkim na niezwykły dźwięk, który stworzył Bashi. To właśnie on zwrócił uwagę Travisa i ekipy The Fourth Phase. Razem poszukiwali muzyki, która będzie towarzyszyć widzom podczas wciągającej podróży przez film. Post-produkcja utworów, które komponował całą wiosnę odbyła się w Red Bull Studios w Nowym Yorku. Tak powstały piękne piosenki, które możemy usłyszeć w filmie.

 

 

 

 

 

 

 

SOUNDTRACK

„PRETEND YOU‘RE NOT LOST“
Performed By KISHI BASHI
„THE FOURTH PHASE MAIN THEME“
Performed By KISHI BASHI
„MEN TODAY“
Performed By HEALTH
„IRON SWAN“
Performed By THE SWORD
„HYDROLOGICAL STORY“
Performed By KISHI BASHI
„WHERE DO WE GO FROM HERE“
Performed By CHARLES BRADLEY
„INSPIRATION ROOM“
Performed By BEN CHATWIN
„SO FAR GONE“
Performed By BEN CHATWIN
„THE PACIFIC OCEAN“
Performed By KISHI BASHI
„DUST BOWL III“
Performed By OTHER LIVES
„INTRO TO JAPAN“
Performed By KISHI BASHI
„THE LAST NIGHT ON EARTH“
Performed By PIERS BARON
„SHIBUYA PICHIKATO“
Performed By KISHI BASHI
„IN FANTASIA“
Performed By KISHI BASHI
„Monocolor“
Performed by JOJI HIROTA
„BLAPRAOUR“
Performed By SIGUR ROS
„INTRO TO KAMCHATKA“
Performed By KISHI BASHI
„LA META“
Performed By ALESSANDRO CORTINI
„INTRUDER“
Performed By MODERAT
„KURILS“
Performed By BEN CHATWIN
„ATOMS OF AMBER“
Performed By BEN CHATWIN
„STRING QUARTET IN F MAJOR:
II. ASSEZ VIF. TRES RYTHME“
(„QUATUOR A CORDES:
II. ASSEZ VIF-TRES RYTHME“)
Performed By KODALY QUARTET
„DOWN DAY“
Performed By KISHI BASHI
„SEA OF VOICES“
Performed By PORTER ROBINSON
„KURILS SHUTDOWN“
Performed By KISHI BASHI
„LEAVING RUSSIA“
Performed By KISHI BASHI AND EMILY HOPE PRICE
„WHEN THE SKY FELL“
Performed By SHEL (KIPCTRL REMIX)
„MORE“
Performed By NILS FRAHM
„KNIFE IN THE OCEAN“
Performed By FOALS
„VIOL“
Performed By GESAFFELSTEIN
„SURGERY“
Performed By KISHI BASHI
„RITUAL“
Performed By OTHER LIVES
„BUOY“
Performed By THE JOY FORMIDABLE
„SO FAR...GONE“
Performed By KISHI BASHI AND EMILY HOPE PRICE
„HORIZON“
Performed By GARTH STEVENSON AND ANNIE LYNCH
„UN NOUVEAU SOLEIL“
Performed By M83
„THE FOURTH PHASE END THEME“
Performed By KISHI BASHI
„CAN‘T LET GO, JUNO“
Performed By KISHI BASHI

PRODUKCJA W LICZBACH:

Start produkcji: styczeń 2014

2000 godzin nagranego materiału podczas kręcenia filmu

245 twardych dysków, które pomieściły ten materiał

15,022 zdjęć zrobionych przez Scotta Sefrasa

-5 stopni to najniższa temperatura podczas kręcenia filmu

4.074 metrów miał najwyższy szczyt, z którego zjechaliśmy (Pinnacle w Wyoming)

10 różnych kamer uzytych podczas realizacji: ARRI Alexa, RED Epic, RED Raven, RED Dragon, Phantom Flex 4K, GoPro Hero 4, Canon 1DC, Canon 5D mk ii, Sony A7S mk ii, GoPro 3

System kamer Shotover F1 dostał się na górę dzięki: 5 helikopterom, 2 ciężarówkom, skuterowi, łodzi i samolotowi

1289 metrów to najdłuższy dystans ciągłego zjazdu z wulkanu wykonany przez Travisa Rice’a i Erica Jacksona

78 liczba bagaży skontrolowanych podczas wizyty w Rosji

7 godzin spędzonych w rosyjskiej odprawie celnej

20 lat, od których Bryan Iguchi mieszka w Jackson, WY

5,400 mil morskich, które katamaran Falcor przepłynął po Pacyfiku

Niezliczone ilości puszek Red Bulla wypite przez ekipę podczas produkcji

14 zbudowanych ze śniegu ramp “mega jumps”


6 razy, kiedy jedna lub dwie z ramp musiały być odbudowane na skutek śnieżycy


2 instrumenty muzyczne, z którymi podróżuje Eric Jackson


145 kanapek, które “Chuck Wagon” dostarczył na plan podczas zdjęć w Wyoming

PRODUCENT

RED BULL MEDIA HOUSE
www.redbullmediahouse.com

PARTNERZY

GOPRO
www.gopro.com

TOYOTA
www.toyotanewsroom.com

SKULLCANDY
www.skullcandy.com

QUIKSILVER
www.quiksilver.com

DC
www.dcshoes.com

DOLBY CINEMA
www.dolby.com/cinema
www.dolby.com

OFICJALNA STRONA FILMU
www.TheFourthPhase.com

29.092016
redbull