OSCYP Snowboard Contest 2014 - relacja

Szósta edycja OSCYP Snowboard Contest zakończyła się pełnym sukcesem. Od 1 do 2 lutego w Białce Tatrzańskiej, miłośnicy snowboardu mieli okazję poczuć atmosferę polskiej sceny freestylowej. Najważniejszym punktem imprezy były OSCYPowe zawody, w których zwyciężył reprezentant Zakopanego, Tomek Wolak.

 

Po raz pierwszy w historii zawodów zorganizowany został NIXON Best Trick, oraz zawody dla dziewczyn Femi Best Trick. Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się między innymi testy sprzętu Burton Snowboards, samochodów MINI, kamer GoPro oraz szkolenia freestylowe przeprowadzone przez instruktorów Kayo Travel. Czas na małe podsumowanie dwudniowych wydarzeń ze stoku Kotelnica.

 

  

 

Tegoroczna edycja przyciągnęła rekordową ilość miłośników snowboardu z kraju i zza zagranicy. W ciągu jednego dnia, przez teren imprezy przewinęło się ponad tysiąc osób. Na tak dużą liczbę wpłynęła duża popularność stoku Kotelnica, oraz liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Demo Tour firmy Burton Snowboards, odnotował kilkaset wypożyczeń desek i wiązań z najnowszej kolekcji, samochody MINI pokonały setki kilometrów w ramach przejazdów testowych, a producent sprzętu rejestrującego GoPro musiał uruchomić ponadplanowe zasoby kamer video, które w trakcie OSCYPa cieszyły się dużą popularnością.

OSCYP Snowboard Contest charakteryzuje się kreatywnym podejściem do każdej edycji, dlatego w tym roku zobaczyliśmy przeszkodę, która nigdy wcześniej nie została stworzona na polskim stoku. Połączenie Halfpipe’u z torem Slopestylowym było doskonałą mieszanką emocji, zaserwowaną przez Park Pirates i Techramps na tydzień przed olimpijskimi zmaganiami w Soczi. W ciągu ponad dwugodzinnego Jam Session, organizowanego na konkursowej figurze, zdaniem sędziów najlepszym zawodnikiem był Tomek Wolak. Dzięki wszechstronnemu wykorzystaniu wszystkich elementów toru, oraz bezbłędnemu wykonaniu, Tomek zdobył najwyższe noty i nagrodę główną. Drugie miejsce, za swój niepowtarzalny styl jazdy na przeszkodach jibbowych zajął Mateusz Zielonka. Podium zamknął Nikodem Franczak. Warto również wspomnieć o nowej pozycji w konkursie – NIXON Best Tricku. Pochodzący z Mazur snowboardzista, Marek Rauba wykonał najlepszy trik, zdobywając limitowaną edycję zegarka OSCYP NIXON. Wyróżnione zostały także dziewczyny. W specjalnej konkurencji zorganizowanej przez FemiPleasure, najlepszą niewiastą na butterboxie była Kasia Chowaniec.

    

Duża frekwencja na stoku Kotelnica była również spowodowana udostępnieniem drugiego dnia konkursowego snowparku. Pierwsza w historii zawodów tego typu inicjatywa przyciągnęła blisko stu riderów z Polski, Czech i Słowacji. Najbardziej wszechstronnym zawodnikiem niedzielnego jamu został Grzegorz Gajkowski, który za swoje zaangażowanie został nagrodzony przez firmę ANON Optics. O

SCYPowa niedziela była najlepszym podsumowaniem dwudniowej inicjatywy. Słońce i luźny klimat stał się doskonałą zapowiedzią przyszłorocznych atrakcji jakie czekają na nas podczas OSCYP Snowboard Contest 2015. Śledźcie naszego facebooka i do zobaczenia!

 

KLIP VIDEO Z BUDOWY TORU PRZESZKÓD PRZEZ PARK PIRATES

http://vimeo.com/86018158

OFICJALNY PROFIL FACEBOOK

http://www.facebook.com/oscypsnowboardcontest

fot. Rafał Wielgus, Marek Ogień

 


 

10.022014