Na co powiniśmy zwrócić uwagę kupując sprzęt używany?

Sprawdź czym powinieneś się kierować kupując sprzęt używany!

Jeśli zdecydujemy się kupić używany sprzęt to przy jego wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na parę istotnych elementów. Kupując uszkodzony lub niedopasowny, sprzęt może zagrozić naszemu życiu lub zdrowiu. Tym bardziej jeśli nie znamy się na sprzęcie najlepiej poprosić kogoś, kto się zna, aby pomógł nam przy jego wyborze.
 

DESKA

Przy zakupie deski kieruj się tymi wyznaczonymi zasadami:)

1. Zbadaj jej właściwości sprężyste.
2. Sprawdź czy nie była klejona.
3. Nie kupuj deski z widocznymi uszczerbkami ślizgu zwłaszcza przy krawędziach.
4. Krawędzie nie mogą być postrzępione.
5. Nie kupuj deski jeśli widzisz duży ubytek krawędzi.
6. Sprawdź czy gwinty w insertach nie są zerwane.
7. Sprawdź czy nie ma innych uszkodzeń mechanicznych.

WIĄZANIA

Kupując wiązania trzeba dokładnie je obejrzeć i zwrócić uwagę na takie elementy jak pompki. Najlepiej byłoby zapiąć buta bo wtedy można lepiej stwierdzić jak działają pompki. Powinny chodzić lekko w obie strony zarówno przy zapinaniu jak i odpinaniu buta. Kolejna rzecz to stan pasków mocujących buta, nie powinny bardzo być zużyte i postrzępione bo spowoduje to ,że pompki będą się po nich ślizgały i nie zapniesz buta. Następnie trzeba przyjżeć się piętce, high backowi oraz całej podstawie wiązań. Najważniejsze by nie były popękane i klejone!

BUTY

Nie polecamy kupowania używanych butów, ale wiadomo że nowe, dobre buty nie są tanie. Buty z drugiej ręki są już dopasowane do kształtustopy poprzedniego użytkownika. Mogą być niewygodne. Następnie trzeba sprawdzić czy nie są nigdzie poprzecinane i przetarte bo wtedy mogą przemakać. Kupując buty używane trzeba się kierować takimi samymi kryteriami jak w przypadku butów nowych. MUSZĄ  BYĆ IDEALNIE DOPASOWANE! Po zakupie butów dla bezpieczeństwa powinno się wyprać wkładki.

 

07.022013